Valitse näkymä

Miehet / Naiset / Juniorit

BOUNCERS JÄRJESTÄÄ PERUSKURSSIN JUNIOREILLE

17.10.2017

Junioreiden peruskurssi alkaa marraskuussa !

Junioreiden oma peruskurssi alkaa keskiviikkona 1.11., ja jatkuu 8.11., 15.11. ja 22.11. Treenit järjestetään LähiTapiola Areenalla (Kalevankankaantie 5. Mikkeli) klo 19:30-20:30. Tervetulleita ovat kaikki 13-17-vuotiaat tytöt ja pojat. Erillistä ilmoittautumista peruskurssille ei vaadita, ja kurssi on maksuton!

Varustaudu treeneihin lämpimillä treenivaatteilla, nappiksilla tai lenkkareilla, ja vesipullolla. Alustana treeneissä on tekonurmi. Peruskurssin jälkeen treenit jatkuvat säännöllisinä lajitreeneinä ja fysiikkatreeneinä talven ja kevään ajan, tähdäten ensi kesän pelikauteen.

Juniorit ovat päässeet pelaamaan jenkkifutista Mikkelissä vuodesta 2016, mutta omaa juniorijoukkuetta Bouncersilla ei ole ollut. Seuran juniorit ovat treenanneet yhdessä miesten ja naisten kanssa, ja päässeet pelaamaan U-17 sarjassa Kuopio Steelersin junioreiden kanssa yhteisjoukkueella. Kaudelle 2018 Bouncersin tavoitteena onkin kasata juniorijoukkue pelaamaan oman seuran väreissä.

Kysymykset ja yhteydenotot: Sami Hölttä, holttasami77@gmail.com


Sinustako jenkkifutaaja?

Yhteydenottolomake tähän