Valitse näkymä

Miehet / Naiset / Juniorit

Mikkeli Bouncers rekrytoi pelaajia, valmentajia ja muita seuratoimijoita!

09.11.2017

Valmentajat, tuomarit, huoltajat ja muut seuran toiminnasta kiinnostuneet

Urheiluseuran toiminta vaatii urheilijoiden lisäksi myös joukon muita toimijoita, joiden panos on seuralle vähintään yhtä tärkeä kuin pelaajienkin. Bouncersilla on käynnissä jatkuva haku valmentajille, tuomareille ja seuratoimijoille. Mikäli joku edellämainituista tai muu seuratoiminta kiinnosta, mukaan voi liittyä milloin vain!

Lisätietoja seuran puheenjohtaja Miia Liukkoselta: puheenjohtaja@bouncers.fi

Oletko kiinnostunut jenkkifutiksen pelaamisesta?

Tule treeneihin tutustumaan lajiin ja joukkueeseen. Miesten joukkueeseen ovat tervetulleita kaikki yli 18-vuotiaat miehet ja naisten joukkueeseen kaikki yli 16-vuotiaat naiset. Lajitreenit järjestetään Kalevankankaan kuplahallissa tiistaisin ja torstaisin klo 20-22. Varustaudu treeneihin lämpimillä urheiluvaatteilla, lenkkareilla tai nappiksilla, ja vesipullolla.

Junioreiden peruskurssi on käynnissä ja mukaan ovat tervetulleita kaikki 13-17-vuotiaat tyttö ja poika juniorit. Treenit järjestetään LähiTapiola Areenalla (Kalevankankaantie 5. Mikkeli) keskiviikkoisin klo 19:30-20:30. Peruskurssi on maksuton.

Lisätietoja junioreiden päävalmentaja Sami Höltältä: holttasami77@gmail.com

Tervetuloa mukaan!


Sinustako jenkkifutaaja?

Yhteydenottolomake tähän